Posted by: henrikas | 2008-01-12

Kavos aparatai nemėgsta padirbtų eurų!

Turbūt Jūs to nežinojote – kavos aparatai Italijoje nemėgsta padirbtų Eurų. Meti eurą – o jis atgal, spjaudausi sabaka (kavos mašina). Ir taip kol nepastebi, kad tas euras padirbtas. Ir kas svarbiausiai, ne bet koks euras, o vieno nominalo vertės :). Taip ir kirba vienas klausimas minty: ar apsimoka padirbinėt vieno nominalo vertės eurus? Atrodo kažkokia nesamonė. Pirma mintis buvo, kad čia koks tai entuziastas tokiais bajeriukais užsiima, bet mūsų vieno kolegos grubiais paskaičiavimais įranga tokioms monetoms padirbinėt, kainuotų apie 7000 litų, tai entuziasto mintis atšoko. Taigi paskaičiuojam kiek čia mums eurų pagaminti reiktų, kad bent jau atsipirktų, ogi 2000 euro monetų 🙂 ir tas pačias išplatink, kad gudras :). Ir vistiek kažkas man čia nesueina. Tad nusprendžiau pasidomėti googleje. Taigi jau prieš du metus apie 10 milijonų padirbtų eurų lakstė po pasaulį, o įdomu kas darosi dabar. Ieškom toliau. Naujienos nekokios – anot europos centrinio banko komisijos tas skaičius padidėjo 29 procentais. hmm… 2.9 milijono. Sakyčiau visai neblogai, nors pagalvojus, kad 75 bilijonai euro monetų apyvartoje, tai visai mažai pasirodo. Taip pat ta pati komisija skelbia, kad nuo 2002 metų iš apyvartos pašalinti 585 tūkst. (juokingas skaičius) monetų. Beje dažniausiai padirbinėja 2 nominalo vertės eurus.

Kuom skiriasi mūsų padirbtas euras. Ogi viskuom, ir taip lengva tai pastebėti :). Svoris didesnis, storis mažesnis, liejimo defektai matosi. Idėdu nuotraukas ir patiems palieku teisę nustatyti (komentaruose), kuris euras padirbtas.

Skaičius Herbas

Reklama

Responses

  1. Taip ir nesupratau – cia jus padirbinejat?

  2. Kaip manau ta moneta is desines puses padirbta.

  3. Ir dar pabaigai vien monetos sablono pagaminimas kainuotu velniskus pinigus,beje monetas ne lieja,o kaldina:)ir idomu to pazystamo paskaiciavima butu i domu isgirsti kas gi iena i ta mineta 7000lt kaina,nes mano galva nelabai ka gali nupirkti.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

Kategorijos

%d bloggers like this: