Posted by: henrikas | 2008-06-03

Automobilių trilogija || Motor Car Trilogy || Trilogia dell‘Automobile

Kažkuri savaitgalį buvau nulėkęs į automobilių parodą. Įdomu pasižvalgyti į automobiliukus, pastovėti šalia Shumacherio Ferrari bolido. Gaila, kad tik niekas neleidžia juose pasėdėti, o tai su mielu noru. Visos durelių rankenėlės užklijuotos izoliacija, ne tai kai pirmojoje parodoje. Pirmoje buvo galima pasėdėti – turėjau galimybę sėdėti Ferrari 612 Scaglietti – gaila užvedimo mygtukas neveikė. Tai jau antroji tokio tipo automobilių paroda Turine, bus ir trečioji. Kadangi šiais metais Turinas yra pasaulio dizaino sostinė, o ir nacionalinio mašinų muziejaus patalpos yra remontuojamos, tai nuspręsta automobilius perkelti į Turiną. Mums tik geriau – niekur nereikia važiuoti už miesto, peškomobiliu galima nusigauti.

Kadangi ekspozicija tikrai nemaža – ~170 eksponatų, todėl paroda sudalinta į tris dalis. Pirmoji vadinosi „20 amžius“ – senoviniai automobiliai. Visokių eksponatų galima prisižiūrėti.

Vienas įsimintinesnių modelių tai 1914 metais pagamintas Alfa Romeo „aerodinamica“. Jau pavadinimas mums pasako, kad jį buvo sukurta taip, kad įgytų kuo mažesnį aerodinaminį pasipriešinimą. Keistas tas automobiliukas atrodo, kaip koks povandeninis laivas, bet dėl jo aerodinamikos nepaprieštarausi – turėdamas tik 50 arklių galių variklį sugebėdavo išvystyti 139 km/h greitį. Įspūdingas rezultatas atsižvelgiant į tai kokiais metais jis pagamintas.

Antrojoje ekspozicijoje irgi galima nemažai įspūdingų egzempliorių pamatyt. Vien ko jau vertas, mano minėtas, Shumacherio Ferrari F1 bolidas. Nors ir nemėgau jo kaip piloto, bet nieko nepakeisi, jis buvos dydis pilotas. O trečioji paroda dar tik nusimato. Vadinsis ji „Svajonė“. Bus įdomu pamatyt, kokie tie svajonių automobiliai.

Dargi pamiršau paminėti visai linksmą faktą, kad vos netyčia nenuvariau seno F1 bolido – pozavau nuotraukai ir atsirėmiau į ratą, tuomet bolidas pradėjo judėti į priekį. Ačiū dievui, kad nenustūmiau jo nuo platformos, o tai būtų buvę linksma.

Jei netingyte galite pasižvalgyti po nuotraukas. Nufotografavau visus eksponatus iš antrosios parodos, kartu su trumpu aprašymu, esančių prie automobilių.
Vėliau pasistengsiu parašyti apie keletą, mane sudominusiu eksponatų.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

Kategorijos

%d bloggers like this: